Gradinita Timisoara

DESPRE NOI

Prezentare Gradinita

Kinderinsel : predare in limba germana, amplasata in Timisoara intr-o zona foarte linistita ( intre calea Lipovei si calea Aradului), intr-o casa ce detine un interior modern utilat si spatiu de joaca exterior. Kinderinsel are la dispozitie 3 sali de clasa,una pentru fiecare grupa,o sala de mese,un spatiu separat amenajat pentru pitici,grupuri sanitare, si o curte amenajata special pentru copii.

Personalul didactic :

Personalul didactic este format din educatoare si invatatoare calificate, vorbitoare de limba germana (educatoare absolvente de liceu pedagogic si  facultatea de limbi straine sau psihologie). Personalul auxiliar al gradinitei a fost format dupa criteriul necesitatilor copiilor.

Grupele :

La kinderinsel grupele sunt formate din 10-13 copii. Facem inscrieri pentru copii cu varste cuprinse intre 18 luni si 6 ani pe tot parcursul anului.

- Grupa mica 3-4 ani
  - Grupa mijlocie 4-5 ani
  - Grupa mare 5-6 ani

Alimentatie :  Mancare in sistem catering - firma autorizata de Sanepid.

Program de activitati :

Programul de somn : Programul de somn este cuprins zilnic intre orele 13:30 -15:30

Prezentare Gradinita
Gradinita in limba germana
Home   |   Despre noi  |   Servicii  |   Program  |   Tarife  |   Galerie  |   Contact

KINDERINSEL

Str. Martir Ion Miron nr 22